Poloha 

ulice Jateční

je klidná, slepá ulice, v nejnižší části staré Líšně, přímo naproti Mariánskému údolí


V těsné blízkosti jsou zastávky MHD.


V roce 2021 došlo k rekonstrukci silnic ulic Jateční, Zlámanky a Ondráčkova. Došlo k novému položení všech sítí a vybudování nových chodníků a parkovacích zálivů.

vizualizace výhledu ze všech bytů na Mariánské údolí

Lokalita Brno-Líšeň


Městská část Líšeň je jednou z nejvyhledávanějších lokalit Brna. Poskytuje obyvatelům kontakt s přírodou a zároveň všechny výhody života ve městě.

Mariánské údolí v Líšni patří k nejkrásnějším místům v Brně. Především pro krásnou přírodu, lesy, stezky, vodní nádrže, jeskyně, ale jsou zde i restaurace, občerstvení a bobová dráha.

Přírodní dominantou Brna a součást Líšně jsou rozsáhlé Hády s krásným výhledem na Brno. Jde o významnou brněnskou rekreační zónou s mnoha přírodně mimořádně cennými (geologickými, botanickými a entomologickými) lokalitami. Oblíbené části jsou např. zoo Lamacentrum, Růženín lom, Stezka rákosím a další.

Další dominantou Líšně je Poutní Kaple Panny Marie Pomocnice "Kostelíček". Jde o magické místo pro oddych a procházky s výhledem na Líšeň.

Nechybí zde kompletní občanská vybavenost, školky, školy, lékaři, poliklinika, obchody, restaurace, knihovna, kulturní centrum, sportovní kluby pro dospělé i děti.

Rodinné centrum Pastelka i nezisková organizace Salesko má pro děti i dospělé širokou programovou nabídku, sportovní, hudební, výtvarné a umělecké kroužky a organizují tábory. Salesko také provozuje v zimě kluziště.

V centru městské části se nachází barokní zámek Líšeň/Belcredi s restaurací.

Další zajímavostí je Líšeňská rokle. Místo pro odpočinek, procházky, jízdu na kole, hřiště pro děti...

Z gastronomie jsou oblíbené např. restaurace Potrefená Husa, Havana, restaurace Our story, kavárna Café Mlýnek.Panorama Líšeň
Všechna práva vyhrazena 2022
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!